Jaunumi

Loģistikas nozares padome vērtēja 16+1 samita rezultātus

Trešdien, 18.janvārī, Loģistikas nozares padomē, kuru vada Satiksmes ministrijas (SM) valsts sekretārs Kaspars Ozoliņš, tika izvērtēti 16+1 samita rezultāti un spriests par loģistikas nozares darbību un aktivitāšu plānu 2017.gadā.

Liepājas osta 2016. gadā strādājusi ar kravu apgrozījuma pieaugumu

2016. gadā Liepājas ostas stividorkompānijas pārkrāvušas 5,7 milj.  tonnas kravu, kas ir par 1,2% vairāk nekā gadu iepriekš. Tas ir otrs lielākais kravu apgrozījums kopš ostas darbības atjaunošanas 1991. gadā.

Liepājas osta strādā stabili ar kravu apgrozījuma pieaugumu

2016. gada novembrī Liepājas ostas kravu apgrozījums bija 600 771,47 tonnas, kas ir par 28,4% vairāk nekā gadu iepriekš novembrī. Liepājas ostā dominēja beramkravas, t.sk. graudi un graudaugu produkti, ko lielā mērā nodrošināja LSEZ SIA “Liepaja Bulk Terminal”, kas jau otro mēnesi pārsniedz 300 tūkst. tonnu apgrozījumu. Novembrī Liepājas ostā apkalpoti 135 kuģi, bet iebraukuši un izbraukuši 2 270 pasažieri.

Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldei 2017. ieņēmumi pārsniedz izdevumus

Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (LSEZ) valde  apstiprinājusi 2017. gada  LSEZ pārvaldes budžetu, nosakot pamatdarbības ieņēmumus EUR 11 196 714,00, bet pamatdarbības izdevumus EUR 9 781 900,00. LSEZ pārvaldes budžets 2017. gadam ir vērsts uz attīstību, ko paredz investīciju projekti, kas tiks finansēti gan ar starptautisko finanšu instrumentu atbalstu, gan ieguldot pašu līdzekļus, uzsver Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldnieks Jānis Lapiņš, atgādinot, ka 2016.gads ir bijis vienīgais gads pārskatāmā periodā, kad LSEZ pārvalde nav veikusi būtiskus ieguldījumus.

Būvēs loģistikas centrus un jaunu ražotni

Liepājas speciālās ekonomiskās zonas valde nolēma slēgt trīs ilgtermiņa zemes nomas līgumu - ar AS “UPB” par Loģistikas centra būvniecību Dūņu ielā, ar SIA “iCotton” par jaunas ražotnes izveidi Pulvera ielā un ar SIA “EURO DK”  par noliktavas būvniecību Satiksmes ielā. Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldnieks Jānis Lapiņšatzīst, ka 2016.gada pēdējais ceturksnis ir bijis ļoti aktīvs. Uzņēmēji interesējas gan par esošo ražošanas un loģistikas uzņēmumu paplašināšanos, gan par jaunu izveidi.  Kopējā iznomātā platība ir 3 hektāri.  Tāpat  slēgti nomas tiesību rezervācijas līgumi par kopējo platību - 18 hektāri, kuros uzņēmējiem viena gada laikā ir jāizstrādā tehniskie projekti  būvniecībai. Tā kā rezervācijas laikā ir jāmaksā gan nomas maksa, gan jāiemaksā drošības nauda, tas ir nopietns signāls tam, ka uzņēmumi nopietni plāno veikt investīcijas, un attīstīt ražošanu Liepājā.”

Pārmaiņu vējš prāmju satiksmē no Liepājas ostas

“Liepāja ir vējaina pilsēta, bet šodien pūš pārmaiņu vējš, kas ienesīs būtiskas izmaiņas Stena Line prāmju satiksmē no Liepājas ostas uz Centrāleiropu. Turpmāk maršrutā Liepāja – Traveminde kursēs divi prāmji un reisu skaits dubultosies”, tā uzsvēra Stena Line pārstāvis Oskars Osis, šodien, 5. decembrī, iepazīstinot klientus un sadarbības partnerus ar izmaiņām prāmju satiksmē.

Uzņēmums “Jensen Metal” sadarbībā ar Liepājas valsts tehnikumu veiksmīgi īsteno jaunu darbinieku apmācības programmu

Uzņēmums “Jensen Metal” kopā ar Liepājas Valsts tehnikumu (LVT) šobrīd īsteno programmu un gatavo jaunus lokmetinātājus metināšanā ar volframa elektrodu inertās gāzes vidē (TIG).  11 jaunie speciālisti ir apguvuši teorētiskās zināšanas LVT un tagad apgūst praktiskās iemaņas uzņēmumā “Jensen Metal”. Plānots, ka pēc veiksmīga kvalifikācijas eksāmena nokārtošanas nākamā gada februārī uzņēmums iegūs jaunus, kvalificētus darbiniekus.

Noslēdz sadarbības līgumu ar Lībekas ostu

Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldnieks Jānis Lapiņš un Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldnieka vietnieks attīstības jautājumos Uldis Hmieļevskis darba vizītes laikā Vācijā noslēdza sadarbības līgumu ar Lībekas ostas sabiedrību (Lübecker Hafen-Gesellschaft (LHG)), kā arī pārrunāja sadarbības iespējas ar Duisburgas ostu.

Liepājas speciālās ekonomiskās zonas valdes lēmumi

Liepājas speciālās ekonomiskās zonas valdes novembra sēdes lēmumi.

“NordePlast” SIA piešķir LSEZ kapitālsabiedrības statusu

Liepājas speciālās ekonomiskās zonas valdes 2016.gada 31.oktobra sēdē, izvērtējot iesniegtos dokumentus un uzņēmēja biznesa plānu, investīcijas, plānoto darba vietu skaitu un vidējo algu, nolēma piešķirt “NordePlast” SIA Liepājas speciālās ekonomiskās zonas kapitālsabiedrības statusu.