Jaunumi

Paraksta sadarbības memorandu ar Ukrainas ostu pārvaldi

Konferences “Ostas dienadrošība un aizsardzība” ietvaros, šodien, 26. novembrī Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldnieks Guntars Krieviņš un Ukrainas ostu pārvaldes viceprezidents Vjačeslavs Voronojs parakstīja sadarbības memorandu, kas paredz pieredzes apmaiņu, sadarbību, palīdzot Ukrainas ostām organizēt darbu atbilstoši starptautiskajiem normatīvajiem dokumentiem.

Noteiks labāko tehnoloģiju Karostas kanāla piesārņotās grunts izsmelšanai un noglabāšanai

Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvalde turpina īstenot ES Kohēzijas fonda pilotprojektu “Liepājas ostas Karostas kanāla gultnes attīrīšana no piesārņojuma un tālākas darbu tehnoloģijas noteikšana.” Pilotprojekts tiek īstenots 10 ha platībā Karostas kanāla vidienē, darbus veic personu apvienība “Eko osta RR” , līguma summa  EUR 2 192 094,99 bez PVN.

Liepājas SEZ pārvalde piedalījās vienā no visstraujāk augošajām Vidusāzijas izstādēm -“TransUzbekistan” Taškentā, Uzbekistānā

Šogad jau 12. reizi Uzbekistānas galvaspilsētā Taškentā norisinājās starptautiskā transporta un loģistikas izstāde “TransUzbekistan”, kur piekto   gadu pēc kārtas piedalās arī Liepājas SEZ pārvaldes pārstāvji, akcentējot Liepājas ostas kravu pārvadājumus un   SEZ darbības priekšrocības.

Baltkrievijas uzņēmēji vēlas sadarboties

Šodien, 12. novembrī  vienas dienas iepazīšanās vizītē Liepājā viesojās Baltkrievijas uzņēmēju delegācija, kura vēlējās iepazīties ar uzņēmējdarbības vidi Liepājā, bet jo īpaši ar Liepājas speciālās ekonomiskās zonas un ostas iespējām. Dienas noslēgumā Baltkrievijas uzņēmēji atzina, ka guvuši daudz interesantas informācijas un jau nākamajā vasarā ieradīsies atkārti, jau daudz plašākā sastāvā.

Graudaugi oktobrī nodrošina šogad lielāko kravu apgrozījumu Liepājas ostā

2015. gada oktobrī Liepājas ostā pārkrautas  662 020,46  tonnas dažādu kravu, kas ir par 13,2 % vairāk nekā 2014. gada oktobrīLiepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldnieks Guntars Krieviņš atzīst, ka lielāks kravu apgrozījums vienā mēnesi Liepājas ostā bijis vien 2012. gada rudens mēnešos, kas bija saistīts ar rekordaugstu graudaugu ražu un apliecina arī to, ka liela nozīme ir gan graudaugu ražai, gan arī ostas uzņēmēju inovatīvām idejām, kas dod iespēju piesaistīt jaunas kravas un ātrāk apstrādāt esošās. 2015. gada oktobrī Liepājas ostā apkalpoti 102 kuģi, bet iebraukuši un izbraukuši  2582 pasažieri.

}