Esiet sveicināti Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes un Liepājas ostas mājas lapā! Šeit jūs varat iegūt visu aktuālo informāciju par Liepājas speciālo ekonomisko zonu un Liepājas ostu, arī sekot jaunumiem  sociālo tīklu profilos.

Karostas kanālu attīra no vēsturiskā piesārņojuma

18.12.2014

Noslēgumam tuvojas Liepājas ostas Karostas kanāla izpētes pilotprojekts lielo un mazo tehnogēno priekšmetu izcelšanas tehnoloģijas noteikšanaiDarbus veic SIA “Jūras vējš”, kas uzvarēja izsludinātajā iepirkumā. Līguma summa ir EUR 398 321,70 neieskaitot pievienotās vērtības nodokliPilotprojektam ir izraudzīta teritorija 10 ha platībā Karostas kanāla vidienē, kas ir raksturīga visam kanālam. Izpētes rezultātā ir apzināti lielāki un mazāki priekšmeti, turklāt, ja kanāla vidējais dziļums ir 9 m, tad šajā teritorija atrodas L burta padziļinājums līdz 13 m, kur dūņu kārta ir biezāka līdz pat 2 m.

Novembrī Liepājas ostā šogad lielākais kravu apgrozījums

15.12.2014

2014. gada novembrī Liepājas ostas kravu apgrozījums sasniedza 629 601,92 tonnu, kas ir par 51,7 % vairāk nekā 2013. gada novembrī un ir lielākais šogad mēneša griezumā. Liepājas speciālās ekonomiskās zonas Investīciju un mārketinga daļas vadītājs Ivo Koliņš norāda,  ka pēdējo piecu gadu laikā tradicionāli gada pēdējos mēnešos ostā ir lielāks kravu apgrozījums, kas saistīts ar ostas specializēšanos uz agro beramajām kravām Šā gada novembrī Liepājas ostā apkalpoti 128 kuģi, bet iebraukuši un izbraukuši 3388 pasažieri.

Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes pārstāvji piedalās pieredzes apmaiņā Tallinas ostā

11.11.2014

7. un 8. novembrī Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes pārstāvji piedalījās pieredzes apmaiņā, lai iepazītos ar Baltijas valstu lielāko ostu jaunajiem izaicinājumiem un perspektīvām.

Graudaugu kravas nodrošina kravu apgrozījuma pieaugumu Liepājas ostā

10.11.2014

2014. gada oktobrī Liepājas ostas kravu apgrozījums sasniedza 584 800,01 tonnu, kas ir par 57% vairāk nekā šā gada septembrī, bet par 13,7 % vairāk nekā gadu iepriekš oktobrī. Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldnieks Guntars Krieviņš atzīst, ka tieši lauksaimniecības produkcija šobrīd ir dominējošais kravu veids Liepājas ostā un kravu apgrozījuma pieaugums ir tieši saistīts ar graudaugu sezonu. Turklāt ļoti labus rezultātus uzrādījis “Liepājas Bulk Terminal”, pierādot savas darbības efektivitāti, attīstot terminālu, noliktavu saimniecību un loģistikas virzienus. Šā gada oktobrī Liepājas ostā apkalpoti 120 kuģi, bet iebraukuši un izbraukuši 3489 pasažieri.

Uzsākta bijušās Linoleju rūpnīcas teritorijas sakārtošana

21.10.2014

Liepājas speciālās ekonomiskās zonas kapitālsabiedrība SIA “Baltkom” uzsākusi bijušās Linoleju rūpnīcas inventarizāciju un sakārtošanu. Uzņēmums šā gada jūnijā iegādājās izsolē nekustamo īpašumu, bet septembrī ieguva Liepājas speciālās ekonomiskās zonas kapitālsabiedrības statusu, lai īstenotu savu plānu par industriālā parka izveidi, nākotnē piedāvājot ražošanas telpas citiem uzņēmumiem. Plānotās investīcijas tuvāko piecu gadu laikā – 2,4 milj. eiro.

Web Design