Jaunumi

Liepājas Jahtu osta uzsāk jauno sezonu

Liepājas Jahtu ostā ieradusies, šogad, pirmā jahta “Cirrus” no Vācijas, kas apliecina, ka jaunā jahtu sezona ir sākusies, bet Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes Drošības, aizsardzības un vides daļas vadītājs Kaspars Poņemeckis un Liepājas Jahtu ostas vadītājs Kārlis Kints nupat kā atgriezušies no pieredzes apmaiņas brauciena pa Vācijas jahtu ostām. 

Topošais Liepājas Interjera muzejs ar LSEZ SIA “DG Termināls” īpašnieka Aivara Millera gādību iegūst pirmos eksponātus

Liepājas muzejs saņēmis dāvinājumu EUR 8500,00 no LSEZ SIA “DG Termināls” īpašnieka un direktora Aivara Millera par ko muzejs iegādājies vairākus nozīmīgus un vērtīgus eksponātus topošajam Interjera muzejam. Liepājas dome šobrīd īsteno projektu, lai saglabātu kultūrvēsturisko mantojumu – namu Kungu ielā 24, Liepājā, kas  ir pazīstams arī kā Pētera I namiņš, jo, kā vēsta leģendas, 1697.gadā sava Liepājas apmeklējuma laikā Krievijas cars  apmeties Madame Hoyer viesnīcā.  

Liepājas ostas kravu apgrozījums šā gada pirmajā ceturksnī 1 444 552,75 tonnas

2016. gada pirmajā ceturksnī  Liepājas ostas kravu apgrozījums bija  1 444 552,75 tonnas, kas ir par 5,8 % vairāk nekā 2015. gada pirmajos trīs mēnešos. No kopējā kravu daudzuma beramkravas veidoja 70%, ģenerālkravas – 23 %, bet lejamkravas 7%.  2016. gada  pirmajos trīs mēnešos apkalpoti  344 kuģi, bet iebraukuši un izbraukuši 7609  pasažieri. Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldnieks Guntars Krieviņš norāda, ka kravu plūsma ir stabila ar pozitīvu tendenci, tomēr kopīgi ar uzņēmējiem jādomā par jaunu kravu piesaisti.

Liepājas ostā tapusi īsfilma ar drifta braucēja Kristapa Bluša piedalīšanos

Skatītāju vērtējumam nodota Roberta Vītola īsfilma “Badass Latvian”, kurā galvenajā lomā iejuties talantīgais drifta braucējs Kristaps Blušs, kurš šobrīd aktīvi gatavojas jaunajai sezonai pasaules spēcīgākā drifta seriāla "Formula Drift" ASV. Drifta elementi ar īpašu stāstu filmēti Liepājas ostas teritorijā.

LSEZ “Baltic Biofuel Company” SIA paplašina noliktavu saimniecību

Liepājas speciālās ekonomiskās zonas kapitālsabiedrība “Baltic Biofuel Company” uzsākusi jaunas noliktavas un dzelzceļa posma būvniecību. Plānotās investīcijas ~1 milj. euro ir vērstas uz tranzītkravu plūsmas palielināšanu. Noliktavu plānots nodot ekspluatācijā šā gada 1. augustā, bet   vēl viena dzelzceļa posma izbūve tiks uzsākta pēc grozījumu veikšanas detālplānojumā.

Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvalde un Liepājas Universitāte aicina piedalīties viedokļu darbnīcā “Liepāja – Tava nākotne”

Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvalde (LSEZ)  un Liepājas Universitāte (LiepU)  rīt, 31. martā,  rīko Liepājas vidusskolu audzēkņiem un LiepU pirmo kursu studentiem  - viedokļu darbnīcu “Liepāja – Tava nākotne”, kas būs kā aktīvs un radošs konkurss, kura laikā būs iespējas pārbaudīt  savas zināšanas un uzzināt ko jaunu

“NPK EXPERT” sadarbībā ar „Ekers Stividors LP” pārkrauj lielāko kravu pakoto preču kategorijā Liepājas ostas vēsturē

Noslēgumam tuvojas uzņēmuma SIA “NPK EXPERT” saražotās produkcijas   iekraušana handymax klases kuģī “Saga Wind” (garums 199,22 m, DW 47053 tonnas), kas ir lielākā līdz šim pārkrautā krava pakoto preču kategorijā Liepājas ostā. Plānotais kravas apjoms ~21 tūkst. tonnu minerālmēslu. 

Liepājas un Klaipēdas Jahtu ostas veidos sadarbību

“Mēs neesam konkurenti, bet sadarbības partneri, kuriem ir svarīgi  nodrošināt labu jahtu servisu” – tāda ir galvenā atziņa, ko vienas dienas pieredzes apmaiņas tikšanās laikā Klaipēdā guva “Klaipēdas Jahtu kluba” direktors Gedeminas Meškauskas un Liepājas ostas aizsardzības virsnieks Kaspars Poņemeckis. Jau vistuvākajā laikā plānots noslēgt sadarbības līgumu starp Liepājas un Klaipēdas Jahtu ostām.