Jaunumi

Jau rīt Liepājas Jahtu ostā pacels Zilo karogu

Liepājas speciālās ekonomiskās zonas Jahtu ostu jau rīt, atkal, svinīgi pacels Zilo karogu,  kas apliecina labu vides un servisa kvalitāti.  Liepājas jahtu  osta ir viena no divām Jahtu ostām Latvijā, kas šogad var lepoties, ar pasaulē vienu no populārākajiem tūrisma ekosertifikātiem, pozicionējot to blakus Stokholmas, Gdaņskas un citām Eiropas un pasaules jahtu ostām.

Valsts prezidents un ministru prezidents iepazīstas ar Liepājas ražošanas uzņēmumiem un ostu

20. maijā   vizītes laikā Liepājā valsts prezidents Raimonds Vējonis un Ministru prezidents Māris Kučinskis, apmeklēja vienu no jaunākajiem Liepājas ražošanas uzņēmumiem SIA “iCotton” un vienu no eksportspējīgākajiem uzņēmumiem ne tikai Liepājā, bet visā valstī – AS “UPB”, kā arī pārrunāja Liepājas ostas attīstības projektus.

Liepājas osta meklē jaunas sadarbības iespējas

19. maijā Rīgā norisinājās Vācijas – Latvijas jūrniecības forumu “German – Latvian Maritime Forum”, kurā aktīvi piedalījās arī Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvalde un Liepājas osta. Pasākuma mērķis bija veicināt Vācijas un Latvijas transporta un loģistikas nozares uzņēmumu sadarbību, foruma laikā pārrunājot šī brīža nozares aktualitātes, kā arī klātienē stiprinot esošos kontaktus un veidojot jaunus biznesa sakarus starp Vācijas un Latvijas ostu uzņēmumiem, transporta un loģistikas nozares pārstāvjiem.

Aprīlī Liepājas ostā pārkrautas 447 554,36 tonnas

2016. gada aprīlī Liepājas ostas kravu apgrozījums bija stabils un līdzvērtīgs iepriekšējiem mēnešiem, kas ļauj nodrošināt nelielu kravu pieaugumu, salīdzinot ar pagājušā gada kopējo kravu apgrozījumu pirmajos četros mēnešos  +3,7%. Kopumā 2016.gada četros mēnešos Liepājas ostā ir pārkrautas 1 892,1 tūkst. tonnas kravu. Joprojām Liepājas ostā dominē beramkravas, kas veido 71% no kopējā kravu apgrozījuma. 

Piedalies konkursā un Muzeja naktī iepazīsti Karostu

Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvalde sadarbībā ar Liepājas muzeju un Radio Skonto aicina ikvienu interesentu, kas vēlas ļauties piedzīvojam un iepazīt kādu daļu no Karostas, šonedēļ sekot līdzi Radio Skonto un Liepājas muzejam sociālajā tīklā Facebook.com, lai piedalītos konkursā un iegūtu iespēju Muzeja naktī, 21. maijā, doties ekskursijā ar vēstures pētnieku Juri Raķi pa Karostu.

 

Liepājas Jahtu osta uzsāk jauno sezonu

Liepājas Jahtu ostā ieradusies, šogad, pirmā jahta “Cirrus” no Vācijas, kas apliecina, ka jaunā jahtu sezona ir sākusies, bet Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes Drošības, aizsardzības un vides daļas vadītājs Kaspars Poņemeckis un Liepājas Jahtu ostas vadītājs Kārlis Kints nupat kā atgriezušies no pieredzes apmaiņas brauciena pa Vācijas jahtu ostām. 

Topošais Liepājas Interjera muzejs ar LSEZ SIA “DG Termināls” īpašnieka Aivara Millera gādību iegūst pirmos eksponātus

Liepājas muzejs saņēmis dāvinājumu EUR 8500,00 no LSEZ SIA “DG Termināls” īpašnieka un direktora Aivara Millera par ko muzejs iegādājies vairākus nozīmīgus un vērtīgus eksponātus topošajam Interjera muzejam. Liepājas dome šobrīd īsteno projektu, lai saglabātu kultūrvēsturisko mantojumu – namu Kungu ielā 24, Liepājā, kas  ir pazīstams arī kā Pētera I namiņš, jo, kā vēsta leģendas, 1697.gadā sava Liepājas apmeklējuma laikā Krievijas cars  apmeties Madame Hoyer viesnīcā.  

Liepājas ostas kravu apgrozījums šā gada pirmajā ceturksnī 1 444 552,75 tonnas

2016. gada pirmajā ceturksnī  Liepājas ostas kravu apgrozījums bija  1 444 552,75 tonnas, kas ir par 5,8 % vairāk nekā 2015. gada pirmajos trīs mēnešos. No kopējā kravu daudzuma beramkravas veidoja 70%, ģenerālkravas – 23 %, bet lejamkravas 7%.  2016. gada  pirmajos trīs mēnešos apkalpoti  344 kuģi, bet iebraukuši un izbraukuši 7609  pasažieri. Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldnieks Guntars Krieviņš norāda, ka kravu plūsma ir stabila ar pozitīvu tendenci, tomēr kopīgi ar uzņēmējiem jādomā par jaunu kravu piesaisti.

Liepājas ostā tapusi īsfilma ar drifta braucēja Kristapa Bluša piedalīšanos

Skatītāju vērtējumam nodota Roberta Vītola īsfilma “Badass Latvian”, kurā galvenajā lomā iejuties talantīgais drifta braucējs Kristaps Blušs, kurš šobrīd aktīvi gatavojas jaunajai sezonai pasaules spēcīgākā drifta seriāla "Formula Drift" ASV. Drifta elementi ar īpašu stāstu filmēti Liepājas ostas teritorijā.

LSEZ “Baltic Biofuel Company” SIA paplašina noliktavu saimniecību

Liepājas speciālās ekonomiskās zonas kapitālsabiedrība “Baltic Biofuel Company” uzsākusi jaunas noliktavas un dzelzceļa posma būvniecību. Plānotās investīcijas ~1 milj. euro ir vērstas uz tranzītkravu plūsmas palielināšanu. Noliktavu plānots nodot ekspluatācijā šā gada 1. augustā, bet   vēl viena dzelzceļa posma izbūve tiks uzsākta pēc grozījumu veikšanas detālplānojumā.